Praktische informatie
Sport en voeding II
Wie veel in beweging is moet goed eten.
Deze dag gaan we het -meer in detail- hebben over (veel en/of explosieve) beweging en de eisen die daardoor gesteld worden aan het lichaam. We verdiepen ons in verschillende biochemische processen zodat helder wordt wat het lichaam van een sporter écht nodig heeft in verschillende situaties.
Hoe kun je de 'motor' en het 'uithoudingsvermogen' op cellulair niveau nog meer optimaliseren?
verdiepingsdag
Naar het inschrijfformulier ->
Voor wie is het?
Deze dag is het vervolg op sport en voeding 1 (of de opleiding voedingscoach) en is bedoeld voor (aankomend) holistisch therapeuten en sporters die behoefte hebben aan meer informatie.
Docent
Deze verdiepingsdag wordt gegeven door
Dorothé Lueb
Studiemateriaal
Je krijgt aan het begin van de dag een reader/studiemap.
Niveau
De informatie wordt aangeboden op HBO niveau. Uitgangspunt is de Klinische Psycho Neuro Endocrino Immunologie, kortweg kPNI. Een wetenschap die ervan uitgaat dat systemen niet los van elkaar staan maar juist interacteren.
Dubbelstraat 4, 8561 BC Balk
Datum: |
26 april 2023 |
Tijd: |
9.30 tot 16.00 |
Locatie: |
Dubbelstraat 4, Balk |
Kosten: |
90 euro |
Inbegrepen: |
koffie, thee, lunch |
Opgeven: |
info@evenwijs.nl |
Iedereen weet dat sporters ook (soms heel makkelijk) geblesseerd kunnen raken. Therapeutisch gezien is het handig om te weten hoe blessures ontstaan en waarom is de één gevoeliger dan de ander? Hoe komt het dat 'topsport' maar gedurende een korte periode vol te houden is. Wat gebeurt er in, en met het lichaam als de belasting langdurig hoog is? Sommige zaken kan een sporter met voeding opvangen, andere zaken zijn meer gebaad bij (extra) suppletie. Dus: wat kun je inzetten ter preventie en wat is nodig bij de regeneratie en reparatie?
We gaan het niet hebben over trainingsschema's en trainingsopbouw, dat is het vakgebied van trainers. Waar we wél naar kijken zijn de rustmomenten en de what to do's tussen een prestatie en (opnieuw) een training. Wat is wijs? Wat is vragen om problemen?